Mukavat Matkat Mäkelästä

Reittiliikenteen aikataulut

  Katso aikataulut tästä:

Isojoki - Tuorila - Merikarvia - Noormarkku - Pori

M-P                 Koulp*     M-P+         Koulp
07.30 Vanhakylä 14.20 15.50 17.10
07.45 Isojoki 14.05 15.40 17.00
07.55 Suojoki 13.55 15.30 16.50
08.15 Kuvaskangas 13.35 15.10 16.30
08.25 Tuorila 13.25 15.00 16.20
08.35 Merikarvia 13.20 14.50 16.10
     M-P
08.50 Merikarvia 13.20
08.55 Alakylä 13.15
09.05 Lankoski 13.05
09.15 Pirttijärvi 12.50
09.35 Noormarkku 12.35
x Söörmarkku x
09.55 Pori 12.15
1) 2)
1) suorat yhteydet Helsinkiin ja Turkuun
2) suorat yhteydet Helsingistä ja Turusta
*= vaihtoehtoisesti koejaksoilla, jolloin 16.10 ei ajeta
+=kouluaikana

4.9. alkaen liikennöimme uudesta matkakeskuksesta
- reitti Keskusaukio(vanha MH) - rautatienpuistokatu- matkakeskus.

Merikarvia - Lammela

Koulp Koulp Koulp
08.30 Merikarvia 13.20 14.50
08.15 Peippu 13.35 15.05
08.05 Pohjansaha 13.45 15.15
07.50 Viisarinmäki 13.55 15.25
07.30 Merikarvia 14.25 15.50

Merikarvia - Tuorila - Siikainen - Kankaanpää

Koulp Koulp Koulp Koulp Koulp Koulp
06.50 Merikarvia 17.10
07.00 Tuorila 17.00
07.10 13.05 15.10 Siikainen 08.40 15.00 16.50
07.25 13.20 15.30 Sammi 08.20 14.45 16.35
07.50 13.45 15.55 Kankaanpää 07.55 14.20 16.10

Siikainen - Leväsjoki - Saarikoski/Kivijärvi - Pomarkku

Koulup Koulup Koulup Koulup Koulup Koulup
07.15 13.05 15.10 Siikainen 08.40 14.35 16.40
07.25 13.15 15.20 Otamo 08.30 14.25 16.30
07.35 13.25 15.30 Leväsjoki 08.20 14.15 16.20
07.45 Kivijärvi 14.05 16.10
13.35 15.40 Saarikoski 08.15
07.55 13.50 15.55 Pomarkku 08.00 13.55 16.05

Siikainen - Leväsjoki - Kivijärvi - Pomarkku

P++ P++ P++ P++
07.15 12.15 Siikainen 08.55 14.10
07.25 12.25 Otamo 08.45 14.00
07.35 12.30 Leväsjoki 08.40 13.55
07.45 12.40 Kivijärvi 08.30 13.45
07.55 12.50 Pomarkku 08.20 13.40

++ = ajetaan  koulujen loma-aikana

Isojoki - Karijoki - Dagsmark - Kristiinankaupunki

M-PY M-PY++ M-P+ M-PY M-P+ M-PY M-PY M-PY++
08.45 14.00 15.00 17.15 Isojoki 08.30 13.10 17.15 08.40
08.50 14.05 15.10 17.20 Villamo 08.20 13.00 17.10 x
09.00 14.15 15.20 17.25 Vanhakylä 08.10 12.55 17.05 08.30
09.05 14.20 15.25 Ohriluoma 08.00 12.50 17.00
09.10 14.25 15.30 Alakylä 12.40 16.50
09.25 14.40 15.40 Karijoki 12.30 16.40
09.35 14.50 Dagsmark 12.20 16.30
09.45 15.00 15.50 Lapväärtti 12.10 16.20
10.00 15.10 16.00 Kristiinankaupunki 12.00 16.10

+ = ajetaan kouluvuoden aikana
++= ajetaan kesäaikana 5.6-6.8. 2017
Y = ajetaan myös markkinalauantaisin

Vanhakylä - Isojoki - Iivarinkylä - Kodesjärvi - Honkajoki

Koulp Koulp Koulp Koulp Koulp Koulp
07.15 Vanhakylä 16.25
07.20 Villamo 16.20
07.30 13.05 15.00 Isojoki 08.45 14.55 16.10
x 13.10 15.05 Korte 08.40 x x
13.20 15.15 Iivarinkylä 08.30
x 13.25 15.20 Polvenkylä 08.25 x x
07.40 13.35 15.30 Kodesjärvi 08.15 14.45 16.00
x Mämminmaa x x
07.55 13.50 15.45 Honkajoki 08.00 14.30 15.45

Merkkien selitykset

M-P = maanantaista perjantaihin
M = maanantaisin
Ti = tiistaisin
K = keskiviikkoisin
To = torstaisin
P = perjantaisin
L = lauantaisin

+ = kouluvuoden aikana
++ = koulujen loma-aikana
X = auto pysähtyy tarv. ilman tarkkaa aikaa

Matkatavarat ja lemmikit

  • Polkupyörät, alin kertamaksu 3,30€
  • Sylikoirat ja kissat 0€
  • Isot koirat, alin kertamaksu 3,30€
  • Opaskoirat ja kävelytuet 0€

Huom! Mikäli vaihtoyhteytesi vaihtoaika on alle 10 minuuttia, ilmoita asiasta kuljettajalle jo autoon noustessa.

Kaikki MH:n ja Porin kaupungin lipputuotteet käyvät autoissamme.